سوالات متداول در مورد گروت

سوالات متداول در مورد گروت

سوالات متداول در مورد گروت

گروت چه می باشد ؟

گروت سیمانی ماده ای است که ازترکیب مشتقات سیمانی همچون ماسه و شن و هم بعضی مواد افزودنی همچون روان کننده و هم پودر میکروسیلیس حاصل می‌گردد . این ماده بعد از اختلاط با آب به ملاتی تبدیلمی‌گردد که می‌تواند در مقاطعی که تحمل مقاومت های فشاری بالا مدنظر است مورداستفاده قرار گیرد .

گروت سیمانی برای مالامال کردن فضاهای خالی فی مابین دو قطعه و یا این که فضای خالی پایین دستگاه های صنعتی و هم زیر صفحه ستون ها و … کاربرد دارد .

از مهم ترین خصوصیت های Grout میتوان به نکات زیر اشاره کرد :

۱ – سیال و دارنده خواص خودتراز شوندگی

۲ – عدم جدا شدگی و ته نشین نشدن بعداز اختلاط با آب

۳ – دارنده خواص منبسط شوندگی

۴ – دستیابی به مقاومت بالا و شایان توجه در حداقل زمان

سوالات متداول در مورد گروت
سوالات متداول در مورد گروت

سوالات متداول در مورد گروت

چرا می بایست فورا بعداز ادغام این ماده با آب , عملیات گروت ریزی را آغاز نمود؟
انبساط نخستین نتیجه متصاعد شدن گازهای حاصل از مخلوط این پودرپایه سیمانی با آب است که دربین ۱۵ الی ۳۰ دقیقه به طول می انجامد . بعد از آن و در فاز بعدی انبساط بدلیل انجام برخورد های شیمیایی گیرش در ملات است که ۱ الی ۲ روز بعداز انجام گروت ریزی آغاز می‌گردد .

لذا بایستی بعد از اختلاط پودر با آب , عملیات گروت ریزی انجام گردد .

نوع دانه بندی چه تاثیری در استفاده از این ماده دارد ؟
از سایر خصوصیت های کلیدی این کالا می شود به مدل دانه بندی این محصول اشاره کرد , به دلیل آنکه در صورت ساخت نشدن آن مطابق با استاندارد , شاهد پدیده دو فاز شدن مصالح به جهت درشت دانه بودن فرآورده و یا این که کاهش مقاومت شدید به دلیل دانه بندی ریز ماده خوا هیم بود .

کجا بایستی از گروت اپوکسی استفاده نماییم ؟
گروت اپوکسی گونه خاصی از گروت می‌باشد که از مخلوط ۳جزئی ساخته با استفاده از رزینهای اپوکسی و جزئی پودری که متشکل از مواد شالوده سیمانی و سنگدانه های مالامال مقاومت است ایجاد شده است .خصوصیت مختص این دسته گروت تحمل نیروهای خمشی و ضربه است لذا برای استفاده زیر ماشین آلات و تحمل بارهای دینامیک ارجحیت دارد .

 

گروت چیست | انواع گروت + قیمت

 

انواع گروت

 

1 Comment

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*