پلی اورتان (پلی یورتان) Polyurethane

یکی از مشهورترین و مقاوم ترین پلیمرهای مورد استفاده در بسیاری از صنایع می توان به پلی اورتان (پلی یورتان) اشاره کرد. این نوع از پلیمر با داشتن پیوندهای یورتانی خود از مقاوم ترین و با کیفیت ترین انواع پلیمرهای به شمار می آید که خواص و ویژگی های بی نظیر این محصول سبب شده است که استفاده از این محصول را در بسیاری از صنایع مشاهده کرد. برای خرید و آگاهی از قیمت این محصول می توانید از وب سایت اینترنتی پیش روی خود اقدام کنید.

پلی اورتان (پلی یورتان)

یکی از بی نظیرترین و پرمصرف ترین انواع پلیمرها، پلی اورتان (پلی یورتان) می باشد که این نوع از پلیمر با داشتن خواص بسیار عالی خود توانسته است در بسیاری از صنایع کارایی بسیار بالایی را داشته باشد. این محصول برای اولین بار در سال 1937 در کشور آلمان کشف شد و بعد از این دهه نیز به سرعت در کل جهان مورد توجه قرار گرفت و در بسیار از آزمایشگاه های جهان به تولید این محصول پرداختند. یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی که پلی اورتان (پلی یورتان) دارند، این است که بعد از واکنش می توانند ساختار پایداری را داشته باشند. امروزه این محصول را در اشکال بسیار مختلف از جمله پودرها، مایعات، فوم، الاستومرها، فیلم و امولسیون ها می توان مشاهده کرد. پلی یورتانی یک اسم بسیار عمومی برای پلیمرهایی می باشد که دارای پیوند یورتانی بوده و پیوند یورتانی نیز از طریق واکنش گروه ایزوسیانات با هیدروژن های فعال تشکیل می شوند.

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد خواص، مزیت های استفاده از این محصول، قیمت پلی اورتان (پلی یورتان) و تخریب آن توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما همراه باشید.

پلی اورتان (پلی یورتان) کاربرد پلی اورتان (پلی یورتان)

همان طور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، پلی اورتان (پلی یورتان) را می توان به اشکال بسیار مختلف در محیط یافت که هر کدام از این اشکال نیز دارای کاربرد بسیار متفاوتی می باشند. از مهمترین کاربردهای پلی اورتان (پلی یورتان) استفاده از این محصول پوشش لوله های مدفون شده در زیر خاک، استفاده در کف سازی سالن سازی، استفاده در مخازن آب و فاضلاب و استفاده در پیاده رو ها و غیره اشاره کرد. شما نیز می توانید با توجه به صنعتی که در آن مشغول به فعالیت هستید، از این محصول استفاده لازم را داشته باشید.

پلی اورتان (پلی یورتان)

نحوه ساخت ترکیبات پلی اورتان

پلی اورتان (پلی یورتان) با داشتن کاربردهای بسیار وسیع و بی نظیر خود توانسته است کارایی بسیار بالایی را از خود نشان دهد و امروزه مهندسین خبره کشورمان توانسته اند با ترکیب این پلیمر با دیگر عناصر بهترین و شگفت انگیز ترین پلیمرها را تهیه و طراحی کنند تا بتوانند مقاوم ترین پلیمرها را عرضه بازار کنند. برای مثال با ترکیب پلی اوره با این محصول می توانند پلیمری را طراحی کنند که بهترین کاربرد را در صنعت کفپوش داشته باشد. از مهمترین رزین های استفاده شده در این ترکیبات می توان به آلکیدها، اپوکسی استری ها و مخلوط های معلق اشاره نمود. گران ترین نوع پلی اورتان (پلی یورتان) نیز، پلی اورتان هایی می باشند که با آروماتیک ها ترکیب شده اند و در پوشش های رابط و رنگ ها مورد استفاده قرار می گیرند.

پلی اورتان (پلی یورتان)

خواص پلی اورتان

از مهمترین و بی نظیرترین خواص پلی اورتان (پلی یورتان) می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–         غیر سمی هستند و دارای تاییدیه رسمی از سوی وزارت بهداشت برای مجاورت با آب آشامیدنی

–         حفظ قابلیت انعطاف پذیری

–         مقاومت بسیار بالا در برابر خورندگی

–          بسته بندی های سوسیس شکلی با حجم های حدود 600 سی سی

ابزارهای پلی اورتان ها بهترین گزینه برای استفاده در گچبری های سنتی می باشد که با داشتن وزن بسیار سبک و سرعت نصب بالای خود نیز مورد توجه بسیاری از افراد واقع شده است. شما نیز برای خرید این محصول هم اکنون از وب سایت پیش روی خود اقدام کنید.

پلی اورتان (پلی یورتان)

مزیت های استفاده از پلی اورتان (پلی یورتان)

توجه داشته باشید که یکی از مهمترین دلایل استفاده از پلی اورتان (پلی یورتان) بی شک داشتن مزیت های بی نظیر و بسیار شگفت انگیز آن می باشد به طوری که از مهمترین و بارزترین این مزیت ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–         طیف گسترده ای از سختی: با توجه به داشتن ساختار مولکولی بسیار جالب خود توانسته است طیف گسترده ای از سختی ها را داشته باشد.

–         بالا بودن مقاومت آن در برابر آب و روغن: به دلیل مقاومت این محصول در برابر آب و روغن، استفاده از این محصول در برنامه های زیر دریایی بسیار بالا می باشد.

–         مقاومت در برابر ضربه: از قابلیت چکش خواری بسیار بالایی برخوردار بوده و در برابر هرگونه ضربه ای توانسته است مقاومت لازم را از خود نشان دهد.

–         انعطاف پذیری بسیار بالا: این محصول با داشتن خواص بسیار بی نظیر خود توانسته است بهترین و بالاترین انعطاف پذیری را از خود نشان دهد.

–         عملکرد بالا در محیط های خشن: پلی اورتان (پلی یورتان) یکی از مقاوم ترین محصولاتی می باشد که می توان تحت شرایط بسیار سخت نیز از این محصول استفاده نمود.

–          فرایند تولید بسیار مقرون به صرفه: هزینه های مربوط به تولید و اجرای این محصول بسیار پایین بوده به همین جهت تولید آن در سال های اخیر افزایش یافته است.

–         محدوده رنگ: یکی دیگر از مزیت های این محصول می باشد که با داشتن رنگ به خصوص خود می تواند اشعه فرابنفش را جذب کند.

پلی اورتان (پلی یورتان)

 مزایای پلی اورتان در مقابل سایر مواد

مزیت های پلی اورتان (پلی یورتان) فقط به ویژگی های آن خلاصه نمی شود بلکه این محصول و پلیمر می تواند در برابر سایر مواد نیز مزیت های بسیار زیادی را از خود نشان دهد که از مهمترین این موارد می توان به آیتم های زیر اشاره کرد:

–         مزایای پلی اورتان در مقابل لاستیک: قالب کم فشار – مقاومت در برابر روغن – تحمل بار بیشتر – داشتن سازه ضخیم تر – مقاومت در برابر پارگی

–          مزایای پلی اورتان در مقابل فلز: ضد جرقه – نارسانا – انعطاف پذیری – حالت ارتجاعی – ساخت ارزان تر – وزن سبک – کاهش سر و صدا – مقاومت در برابر خوردگی – مقاومت در برابر ضربه گیری

–          مزایای پلی اورتان در مقابل پلاستیک: مقاومت در برابر اشعه – مقاومت کم دما – حالت ارتجاعی – کاهش سر و صدا – مقاومت به ضربه بالا – حافظه الاستیک – مقاومت در برابر سایش – قالب هزینه کمتر – مقاوم در برابر جریان سرد

تخریب پلی اورتان ها

یکی دیگر از موضوعات مربوط به پلی اورتان ها، تخریب آنها می باشد به طوری که تخریب شدن از مهمترین ویژگی های خصلت های پلیمرها می باشد که این امر برای پلی اورتان نیز اتفاق می افتد. توجه داشته باشید که تنش های محیطی به شکل طبیعی سبب ایجاد ترک در این پلیمر شده و باعث بروز تخریب سطحی در این محصول می شود همچنین از سایر مواد و شرایطی که سبب تخریب پلی اورتان (پلی یورتان) می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         حمله میکروارگانیسم ها

–         آنزیم ها

–         قارچ ها

–         حرارت بالا

–         هیدرولیز و فتولیز

از مهمترین ترکیبات تخریب این پلیمر در بدن نیز می توان به انواع نمک ها و آنزیم ها اشاره کرد که در صورت تخریب این محصول رادیکال های آزاد در بدن رها شده و آب موجود در بدن نیز وارد پلیمر شده و تخریب آن را تسریع می کند. برای جلوگیری از تخریب پلی اورتان ها می توانید آنها را از مواد و عناصر گفته شده دور نگه دارید تا عمر این نوع از پلیمرها افزایش یابد.

پلی اورتان (پلی یورتان)

قیمت پلی اورتان

اگر شما نیز قصد خرید و استفاده از پلی اورتان (پلی یورتان) را دارید می توانید از وب سایت شرکت کاریز، اقدام لازم را انجام داده و با بهترین و مناسب ترین قیمت و هزینه ممکن این پلیمر را تهیه و خریداری کنید. توجه داشته باشید که برای آگاهی از قیمت دقیق این محصول می توانید هم اکنون از وب سایت شرکت کاریز با همکاران ما در تماس بوده و اطلاعات لازم را در این خصوص به دست بیاورید. توجه داشته باشید که شما می توانید با کیفیت ترین و مرغوب ترین پلیمر مذکور را از وب سایت ما تهیه و خریداری کنید به طوری که بسیاری از فروشگاه های اینترنتی برای کسب سود بیشتر، بی کیفیت ترین نوع این محصول را با قیمت های بسیار بالایی عرضه می کنند که بی شک این نوع از پلی اورتان ها نه تنها خواص واقعی و حقیقی خود را نخواهند داشت بلکه استفاده از آنها می تواند آسیب های جدی را نیز در صنعت شما بروز دهد به همین جهت توصیه می کنیم که از وب سایت های قابل اعتماد اقدام به خرید این محصول شگفت انگیز داشته باشید.

شرکا کاریز تننها نمایندگی رسمی شرکت Epaflex در ایران